Jak to u nás vypadá

Budova našeho Domova

Domov má dvě budovy, které jsou propojeny koridorem. Výšková šestipodlažní budova A s kapacitou 105 lůžek je dominantou obce Zastávka. Druhá dvoupodlažní budova B má 40 lůžek. Z celkového počtu 145 lůžek je 65 pokojů dvoulůžkových a 15 pokojů jednolůžkových, které se nachází v budově A.


Všechny pokoje jsou vybaveny polohovacími lůžky se signalizací, vestavěnými skříněmi, vlastní koupelnou se sprchou, umyvadlem a WC. Samozřejmostí je bezbariérové prostředí.

Z obce Zastávka je dobré autobusové i vlakové spojení, jízdní řády jsou k dispozici na nástěnce ve vstupní hale a u sociálních pracovnic.
0479.jpg
 

Interiér

Přesto, že možnosti společných prostor nemůžeme označit za dostačující, snažíme se v rámci možností, které nám skýtá prostorové řešení budov Domova přizpůsobit je co nejlépe potřebám našich klientů i jejich rodinným příslušníkům a dalším návštěvám, které k nám přijdou.

Zahrada paměti

U domova je zřízena Zahrada paměti, které je místem klidu, uvolnění a relaxace. Cesty v zahradě jsou koncipovány jako okružní, nemají slepá ramena a nevytvářejí tak konce, ve kterých by se klienti trpící syndromem demence neorientovali a byli by bezradní. Zahrada má část bylinkovou a okrasnou, tzv. květnou s vodním prvkem a zvonkohrou na podporu smyslového vnímání.

 

Prohlédněte si náš domov virtuálně

top